Celkem hlasovalo: 1133

Valid CSS!

Hardcore pornriderz

Úvod

Druhý round série WBC se odjel v sobotu 2.6.2007 v Podhradí kousek od Luhačovic. Pořadatelé lákali na svou kratší, ale údajně velice atraktivní trať, takže jsem se docela těšil.
V Podhradí jsem ještě nikdy nebyl a je třeba poděkovat organizátorům za výborně označený příjezd. Horší už to bylo s parkováním na louce. Když se cesta za kažou zatáčkou tenčila a nakonec přede mnou zůstala jen rozbahněná cestička do které mě posílal jeden z organizátorů, tak se mi chtělo říct, že moje felda není JohnDeer. No ale nakonec jsem se prohrabal až na místečko na posečené louce, složil kolo a šel se podívat na tu slibovanou nádheru.

Lokalita

Start trati byl na malém palouku v lese takže pod první stromy se dojelo po pár metrech. Menší skok a nájezd do zákeřného lavoru, který hodně lidí zkoušelo přeskočit s následkem nehezkých pádů. Za lavorem bylo několik hnusných metrů po šutrech, který snad ani nešly přejet rychle. Přejezd dvou vlnek a drop ze skalky - druhé zákeřné místo. Na dopadu byl docela velký šutr a hooodně lidí ho trefovalo. Jen během mojí první cesty nahoru a asi tříminutové zastávky u dropu jsem viděl asi pět lidí s proraženým kolem. Za dropem byla krásná pasáž klopených zatáček, ve které se jelo z prava doleva bez rovinky delší než pár metrů. Několik skoků včetně dvojáčku, který jsem nebyl schopný přeletět ani překopírovat protože jsem prase a po dalších několika zatáčkách nájezd na lávku. Za lávkou už jen několik rychlých zatáček a cíl s paletovým skokem. Trať opravdu atraktivní jak bylo slíbeno. Jak zatáčkově tak profilově hodně zajímavá. Po ránu bylo ještě trochu mokro a driftovalo se v každé klopence, ale během dne trať schla a nabídla tak krásné svezení.

Průběh závodu

Závod byl hlavně v celkovém hodnocení neuvěřitelně napínavý, ale začněme od začátku. Nejdřív na trať vyjeli mladí S15. K největším favoritům patřil Frny a Nick Kadlec. Pozlobil ještě domácí Daniel Mikel. V první RZ byl nejrychleší Nick Kadlec, před Mikelem a až třetí Frny, který přes snahu neměl šanci rovnat se s týpkem co vypadá jako by jel už dva roky elitu a navíc jel na fullu ani s domácím jezdcem. Ve druhé jízdě se snažil nahrabat vteřinky skokem přes lavor na začátku, zavadil ale o kořen a šel na držku. S15 jeli jen dvě RZ takže bylo po naději. Vyhrál Nick Kadlec, těsně před Mikelem na třetí místo se po Frnyho chybě posunul Radek Hamouz.

Stejně dramatický byl i závod juniorů. První RZ vyhrál Radek Machýček s menším náskokem před dalšími jezdci, kteří už se za sebe srovnali s minimální ztrátou. Ještě sedmý Lukáš Janalík ztrácel jen 4.3 sekundy na první místo. Ve druhé RZ se po hnusným pádu na cílovým skoku v RZ1 předvedl Erik Kimmel a zrychlil i Aleš Říha. Rozestupy se opět počítaly v desetinách. Aleš Říha se posunul na druhé místo se ztrátou 3.1 sekundy na vedoucího Radka Machýčka. Třetí David Pala ztrácel 3.8 sekundy na první místo. Ještě prvních pět jezdců po druhé RZ ale mohlo s klidem promluvit do celkového hodnocení a vůbec nic nebylo jisté. Třetí RZ přinesla zvrat díky penalizaci Machýčka. Výborně taky zajel David Pala. Celkově vyhrál Aleš Říha o pouhé dvě desetiny před Davidem Palou a na třetím místě po penalizaci se ztrátou jen 1.5 sekundy na vítěze Radek Machýček.

V elitě sice chyběl Filip Polc, ale zase se objevil další známý jezdec Kamil Tatarkovič. Byl to on kdo udělal to největší drama celého závodu, protože jediný výrazně potrápil Hynču.
V první RZ vyhrál Vlasta, ale o pouhou desetinu před Kamilem! Třetí Martin Hoferek už ztratil 1.2 sekundy. Ve druhé jízdě vyhrál naopak Kamil a to stejným rozdílem jako v první RZ!! Takže do třetí RZ nastupovali oba borci se stejným součtem časů. Vysychající trať nakonec víc sedla Hynčovi, který vyhrál celkově o pouhé 0.4 sekundy před Kamilem, třetí Martin Hoferek.

Závod to byl napínavý ve všech kategoriích. Trať nabídla krásné svezení i když na mě byla moc technická a s treninkem na tratích, které mám doma se nemám šanci rovnat ani S15kám. I tak jde hlavně o zábavu a té trať i celý závod nabídl víc než dost. Špatné bylo snad jen komentování závodu týpkem z radia RockMax. Myslel jsem, že neexistuje trapnější moderátor než Leoš Mareš, ale tenhle "borec" mě v minutě přesvědčil o opaku. Po každým průjezdu někoho cílem si pobrečela čěština při hlášce: "Cílem projel jezdec s třicítkou devitkou" a podobných úletech. Navíc smysl pro humor asi z jiné planety. Korunu tomu nasadil přeřekem v každé větě a neschopností vyslovit "bikerally". Chápu, že celý den komentovat příjezd jezdců do cíle je náročný, ale tenhle týpek je profík a od někoho kdo pracuje v rádiu bych něco takového fakt nečekal. No stane se. Závěrem jen nabízím několik málo fotek tady v galerii i když nic moc kvalitních a odkazuju na www.wbcrally.com, kde najdete celkový výsledky a určitě brzo i spoustu fotek. See ya na Razule 5.7.2007.

Vytvořil Under pro 1024×768. Font loga by Krejčus, design loga by Jakub Velička.